з досвіду роботи



Тема уроку:                                Технологія приготування желе та мусів

Тема практичного заняття:                           Приготування желе та мусів

Перелік навчально-виробничих робіт:

Ø підготувати сировину для приготування страв;
Ø приготувати просте желе;
Ø приготувати багатошарове желе;
Ø приготувати мозаїчне желе;
Ø приготувати мус.

Тип уроку:                     Бінарний урок

Мета уроку:

Навчальна мета уроку:       ознайомити учнів з технологією приготування
                                               желе,
мусів, вимоги до якості.
Навчальна мета практичного заняття - навчити учнів:
Ø підібрати інструмент, інвентар, посуд;
Ø організувати робоче місце;
Ø дотримуватись правил технологічного процесу;
Ø дотримуватись правил санітарії та гігієни, правил охорони праці;
Ø розвивати самостійність, вміння орієнтуватись в виробничих умовах;
Ø давати оцінку якості приготовлених страв;
Ø поглиби теоретичні знання з теми.

Виховна мета:            виховувати почуття відповідальності за якість приготовлених страв,
правильність ведення технологічного процесу,
економного використання сировини, води, електроенергії

Розвиваюча мета:      розвивати в учнів цікавість до професії,
вміння самостійно приймати рішення,
розвивати креативні навички.

Матеріально-технічне забезпечення і дидактичне оснащення уроку:

Ø роздатковий матеріал з теми; технологічні картки приготування желе, мусів; мультимедійне забезпечення; натуральні зразки та мусів;
Ø інвентар та посуд: лотки для заливання желе, креманки, форми, десертні тарілки, столові мілкі тарілки, форми для торта, вінчик для збивання, ваги;
Ø сировина: фруктовий сироп, соки, молоко, какао-порошок, желатин, цукор.

Міжпредметні звязки:

предмет «Організація виробництва та обслуговування»
тема «Столовий посуд і прибори»

предмет «Санітарія і гігієна»
тема «Санітарні вимоги до кулінарної обробки харчових продуктів»

Хід уроку

І. Організація групи:
Ø перевірити учнів за списком;
Ø перевірити зовнішній вигляд;
Ø перевірити домашнє завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів:
1.     Які страви відносяться до солодких драглеподібних страв?
2.     Які речовини здатні утворювати драглеподібні консистенції?
3.     Які продукти використовують для приготування киселів?
4.     З яких операцій складається технологічний процес приготування киселів?
5.     Як підготувати крохмаль для киселю?
6.     Як готується кисіль з свіжих ягід?
7.     В чому особливість приготування киселю молочного?
8.     Як поділяють киселі в залежності від консистенції?
9.     Якої консистенції киселі подають як солодкі самостійні страви?
10.                      Як використовують напіврідкі киселі?

ІІІ. Повідомлення теми, мети, плану уроку

План

1.     Технологія приготування желе.
2.     Особливості заливання різних видів желе.
3.     Технологія приготування мусів.

ІV. Узагальнення знань учнів.
1.     З яких операцій складається технологічний процес приготування желе?
2.     Які види желе Ви можете приготувати?
3.     Чим відрізняється  мус від желе?

V. Повідомлення мети, переліку навчально – виробничих робіт



VІ. Інструктування з виконання практичної роботи.
Ø показ прийомів майстром виробничого навчання:
Ø змішування желатину з водою для замочування;
Ø введення желатину в підігрітий сироп;
Ø збивання і розливання мусу;
Ø приготування прикрас для желе.

VІІ. Підведення підсумків теоретичної частини уроку
Домашнє завдання.
М.С. Косовенко, ст. 194 - 202
Л.Я. Старовойт, ст. 351 – 354
Скласти технологічну схему приготування мусу


VІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота учнів).

Цільові обходи робочих місць учнів.

Ø Перевірити розміщення учнів по робочих місцях;
Ø Проконтролювати відповідність організації робочих місць;
 Учні повинні:
·              викласти сировину у підготовлений посуд, дотримуючись товарного сусідства;
·              вимити стіл та інструменти гарячою водою;
·              перед початком роботи, руки вимити милом і ополоснути їх 0,2% розчином хлорного вапна;
Ø Перевірити наявність сировини (згідно рецептури);
Ø Надати практичну допомогу учням у здійсненні технологічного процесу при приготувані желе багатошарового, збиванні мусу;
Ø Контролювати дотримання учнями правил охорони праці;
Ø Слідкувати за раціональним використанням води, електроенергії та сировини;
Ø Звертати увагу на роботі кожного учня, особливо на діяльність слабких учнів;
Ø Попереджати учнів про можливі помилки, та допомагати їх усунути.


ІX. Оцінка якості приготовлених страв.

X. Підведення підсумків уроку:
Ø Повідомити оцінку якості роботи бригад та кожного учня
Ø Відмітити кращих учнів
Ø Розібрати недоліки в роботі учнів, та типові помилки.


ХІ. Домашнє завдання.
Повторити теоретичні відомості з теми: «Технологія приготування гарячих солодких страв і напоїв».
Провести розрахунок сировини для страв:
- яблука смажені в тісті;
- яблука запечені з сиром і корицею;
- шарлотка з яблук;
- пудинг сухарний.





Викладач спецдисциплін      ___________________ Якимчук Майя Василівна
Майстер в/н                           _____________ Андрієнко Олена Володимирівна

Немає коментарів:

Дописати коментар